טריגלב
זאגרב
יפעת ואיילת שטיבל דורון
יוצרות האתר הפנינה האדריאטית. מעבירות סיורי אוכל בזאגרב.

הפארק הלאומי טריגלאב סלובניה

בסלובניה תמצאו עשרות פארקים, אבל הפארק הלאומי טריגלאב הינו הפארק הלאומי היחיד במדינה. זוהי אחת משמורות הטבע העתיקות באירופה ושטחו מכסה 4% מסלובניה. הפארק נקרא על שם הר הטריגלאב המתנשא לגובה 2864 מ״ר מעל בוהין, כאשר הנקודה הנמוכה ביותר היא טולמין ב-180 מטר. שלוש פסגותיו מופיעות בדגל ובסמל המדינה. מטרת הפארק היא לשמור על הטבע כמו שהוא ללא מגע אדם.  האגדה המקומית מספרת שבהרים התגורר זלטורוג- צפיר האלפים בעל קרני הזהב ששמר על אוצר חבוי. פסלו עדיין מופיע באגם אך האוצר לא נמצא. 

אם אתם בענייני הליכה מרובה וטרקים, זה המסלול בשבילכם. יש גם כמה מטורפים שבאים במיוחד לעשות את כל ה-300 ק״מ של המסלול! רוב ההליכה היא בעמקים האלפיניים ליד נהרות, אגמים, שטחי אחו וכרמי מרעה מהממים עם נוף מהמם של הר הטריגלאב. במהלך הצעידה בשביל תיחשפו לתרבות ומורשת, קולינריה, תלמדו על מאפיינים אדריכלים ועוד. המסלול מחולק ל-16 מקטעים של 17.5 ק״מ בממוצע כל אחד ותוכלו לבחור כל חלק במקטע להתחיל בו. צעידה רצופה במסלול נמשכת שבועיים (!) כאשר המקטע היומי מתכונן לכך שתוכלו לישון בו בסוף היום. מתאים לכל המשפחה אך עם כושר מסויים כמובן.

אם חפצה נפשיכם לעשות טיפוס בהרים, תוכלו למצוא שבילים מסומנים באורך כולל של יותר מ-300 ק״מ. תוכלו גם למצוא בקתות להשכרה על ההרים אך תצטרכו להיערך מראש ולפעול על פי החוקים- מומלץ לקחת אתכם מדריך.