6 טיולי יום מחוץ לזאגרב

אני מתגוררת בזאגרב מספר שנים ואחרי שהתמקמתי והרגשתי שאני מכירה את העיר מספיק טוב, חיפשתי עניין בסביבתה ( משהו עד שעתיים נסיעה). כשהמשפחה הייתה באה לבקר כל הזמן, הם כל הזמן שאלו אותי מה עוד אפשר לראות חוץ מזאגרב אבל שלא יהיה רחוק מדי?

בעקבות הצורך לשמור אצלם על עניין תמיד חיפשתי מה אפשר לעשות בקרבת זאגרב וכך יצא שכל פעם נסענו למקום אחר. הרבה אנשים לא מודעים כמה דברים אפשר לעשות בסביבת זאגרב ולכן הכתבה הבאה. 

קרלובץ

6 טיולי יום מחוץ לזאגרב

אגמי פליטביצה – עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה בכתבה שהכנו במיוחד עליהם! זה יחסית הטיול הארוך מבין הטיולים פה אבל לגמרי אפשרי אם יוצאים מוקדם בבוקר. אל תשכחו לבקר במפלי ראסטוקה על הדרך 🙂

 

קומרובץ (Kumrovec)-  דרך מצויינת לחוות את חיי הכפר במחוז זאגוריה. העיירה קרובה לגבול הסלובני ומוקפת ביקבים וחוות. תוכלו לבקר במרכז העיר שהוא מעין מוזיאון אתנוגרפי פתוח. מומלץ לשלב את הביקור עם טירת וליקי טבור. לצפייה בסרטון מהרחפן שלנו לחצו כאן.

 

מסלול לקרואטיה

סמובור- אחת העיירות הכי מתויירות מסביב לזאגרב. תוכלו להנות מעוגת הקרמשניט המסורתית שהיא סמל לעיר – Samoborska Kremšnita. תוכלו לטייל במרכז העיר ולהנות מאדריכלות ברוקית.

התמונה לקוחה מאתר sambor.hr

 

סמובור

לובליאנה- עיר הבירה של סלובניה במרחק של שעה וחצי מזאגרב. מושלמת לטיול יום. נסו לקחת את אחד מסיורי החינם בעיר על ידי הרשמה מראש באתר הבא כדי למצות את ביקורכם בעיר.  

התמונה לקוחה מאתר shuuterstock

 

לובליאנה

וראז'דין (Varazdin)- הייתה בעברה בירת קרואטיה, עיר בסגנון בארוקי הנמצאת ליד הגבול עם סלובניה והונגריה. האטרקציה המרכזית של העיר היא הארכיטקטורה שלה. כיף לטייל במרכז העיר, לשבת במסעדה טובה ולהנות.   

התמונה לקוחה מאתר shutterstock

 

וראז'דין

טירת טראקושצ'אן (Trakoščan)- אחד מטיולי היום הכי כיפים לדעתי. מגיעים לאזור קסום עם אגם ענק, טבע ירוק וטירה מהממת. יש חתיכת טיפוס לטירה עצמה אבל הנוף שווה כל רגע. אח"כ תעצרו במסעדה מקומית לארוחת צהריים טובה ושרפתם בכיף יום שלם במרחק שעה וחצי מזאגרב. 

 מחפשים מה לעשות בזאגרב עצמה? לחצו כאן!

 

טראקושצ'אן